Harmonogram w ogólnym zarysie

Po podjęciu decyzji, że zajmę się tym, że spróbuję, nastąpiła faza ogarnięcia tych pomysłów. Musiałam je uporządkować. Wiedziałam co chcę osiągnąć, ale trzeba było jeszcze wymyślić jakiś ogólny harmonogram pracy. Jest to harmonogram na kilka lat. Tak czuję. Być może, jeśli wystąpią same sprzyjające okoliczności, to będzie szybciej. Jednak jak mnie życie uczy, z niczym łatwo nie jest, czyli bezpieczniej nastawiać się na dłuższy okres czasu. Zresztą przyrody przecież się nie przyspieszy. W ogólnym zarysie harmonogram składa się na razie z takich oto etapów:

1. Znaleźć ludzi do współpracy.

2. Ugłaskać lokalne władze i przekonać do pomysłu.

3. Zaplanować działania mające na celu powstrzymanie niszczenia tego pięknego kawałeczka ziemi.

4. Sprzątnąć śmieci, tylko najpierw kupić gumowce rybackie z rodzaju tych po pachy :) Na szczęście tych śmieci jest mało, bo ludzie boją się zamoczyć nóżki :)

5. Przeprowadzić inwentaryzację roślinności i żyjątek. Tutaj będzie trochę pracy, ale już się na nią cieszę. Lubię się uczyć, szczególnie o roślinach.

6. Rozpocząć działania chroniące. Może do tego momentu uda się znaleźć jakichś lokalnych sponsorów albo inne finansowanie.

7. Zaprojektować zieleń o założeniach naturalistycznych wykorzystujących walory tego ekosystemu. Może delikatnie nasadzić kwitnące bagienne rośliny? Bez udziwnień, naprawdę delikatnie, żeby nie wyglądało zbyt krzykliwie, a jednocześnie, żeby udało się stworzyć miejsce, gdzie chętnie przyjdzie się na spacer.

8. Zrealizować ten projekt.

9. Zaprosić artystów plastyków i artystów krajobrazu do współpracy, tylko trzeba znaleźć jakąś marchewkę :) Podobają mi się na przykład drewniane i wiklinowe rzeźby. Mam też wizję na zrobienie naturalnych ram i obrazów, ale nie w tradycyjnym znaczeniu, tylko krajobrazowym.

Ten ostatni punkt na razie jest w sferze marzeń. Bardzo bym chciała, jednak trzeba czekać, działać, czekać i czekać aż coś zaskoczy. Do tego punktu jest całe mnóstwo małych podpunktów, bez których to nie ruszy.

Jeżeli chodzi o dwa pierwsze punkty, to zapraszam na kolejne posty. Już tej sprawie kilka rozmów przeprowadziłam :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s